Perla Shkodrane - Welcome

You are not connected. Please login or register

Dashuria ndikon në dallimin e aromave

Shko poshtë  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Dashuria ndikon në dallimin e aromave prej Thu Jun 16, 2011 12:19 am

Mergimtarja

avatar
Fondatore Webmaster
Fondatore Webmaster
Ekspertët pohojnë se femrat të cilat janë të dashuruara e kanë më të pazhvilluar ndjenjën e nuhatjes kur janë në pyetje meshkujt. Ato mund ta nuhasin të dashurin e tyre, ndërsa nuk mund ta dallojnë aromën e miqve të tyre me një të huaj.

Në një studim janë përfshirë njëzet femra, të cilat është dashur të nuhasin tri bluza. Me njërën bluzë për shtatë ditë resht kishte fjetur i dashuri, me tjetrën shoku ose shoqja, ndërsa bluza e tretë i ka takuar një të panjohuri. Është interesant fakti që të gjitha femrat kanë arritur ta dallojnë aromën e partnerit të tyre.

Femrat të cilat kishin qenë vërtet të dashuruara kanë dalluar bluzën e të dashurit të tyre, mirëpo e kanë pasur të vështirë të bëjnë dallimin ndërmjet bluzës së shokut/shoqes së tyre dhe asaj që i takonte të panjohurit. Ndërsa femrat të cilat nuk kishin qenë vërtet të dashuruara kanë qenë më precize në dallimin e aromës së shoqes së tyre, duke njohur edhe bluzën e personit të panjohur


_________________
http://www.klealove.com
http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi